SERTİFİKASYON

Sertifikanız kargo beklemeden anında elinizde.

kariyerokulu.com'da dersinizi tamamladığınız ve sınavınızı başarıyla geçtiğiniz takdirde çift dilde sertika almaya hak kazanırsınız. Üstelik ders, sınav ve sertifika işlemlerinizin hepsini evinizde kahve içerken yapabilir ve sahip olduğunuz sertifika üzerinde yer alan doğrulama kodu ile dilediğiniz an sertifikanızı doğrulayabilirsiniz.

Böylece sertifika ile yaptığınız başvurularda karşı tarafa doğrulama kodu ve doğrulama adresi vermeniz yeterli olacaktır.

 

Sertifikalar hakkında merak ettikleriniz

 • Sertifika sınavı nasıl yapılıyor?
  Sertifika sınavı online uzaktan yapılıyor. Kullanıcı adı ve şifrenizle kariyerokulu.com'a girdikten sonra açılan sayfada sağ üstteki "kariyerim" menüsünü tıklayarak, ilgili eğitimin sertifika sınavına girebilirsiniz.
 • Sertifika sınavına ne zaman girebilirim?
  Sertifika sınavına ilgili eğitimi tamamladıktan sonra girebilirsiniz.
 • Sertifika sınavı kaç sorudan oluşuyor?
  Her eğitimin sınav soruları farklıdır. Genellikle 20 veya 25 sorudan oluşmaktadır. Bu sorular ilgili eğitimin anlatımı sırasında sorulmuş sorulardan seçilmektedir.
 • Sertifika sınavından başarılı olmak için kaç puan almam gerekiyor?
  Sertifika sınavında başarılı olmak için 60 puan ve üzeri bir puan almanız gerekir. 60 puan ve üzeri puan aldığınızda sınavda başarılı olur ve sertifikayı almaya hak kazanırsınız.
 • Sınavda başarısız olursam, sınavı tekrar girebilir miyim?
  Evet. Sertifika sınavında başarısız olursanız sınavına tekrar girebilirsiniz. Sınavda başarılı olana kadar sertifika sınavını tekrarlayabilirsiniz.
 • Sertifika sınavı ücretli mi?
  Hayır. Ücretli değildir. Ayrıca sınav tekrarlarında da bir ücret ödemezsiniz.
 • Eğitimleri ne kadar sürede tamamlayabilirim?
  Bu süre tamamen size bağlıdır. Hiç ara vermeden bazı eğitimleri 2-3 saat içerisinde, bazılarınıda 1-2 gün içerisinde tamamlayabilirsiniz. Her eğitimin yanında eğitim süresi verilmiştir. Eğitim kullanım süresi ise her eğitim için maksimum 3 aydır. Yani eğitimleri tamamlamanız için size verilen süre 3 aydır. 3 aydan sonra eğitim süresi biter ve eğitim kapanır. Sadece geçerli bir özür bildiren üyelerimize 15 gün ek süre verilebilir.
 • Eğitimleri 3 aydan önce tamamlarsam sertifika almak için yine de üçüncü ayın sonunu beklemem gerekiyor mu?
  Hayır. Eğitimleri tamamlar tamamlamaz sertifika sınavına girebilirsiniz. Sınavdan başarılı olursanız aynı gün sertfika almaya hak kazanırsınız.
 • Sertifikam ne zaman elime ulaşır?
  Sertifikanızı anında dijital olarak indirebilirsiniz ve doğrulama kodu ile sertifikanızın gerçekliğini ispatlayabilirsiniz.
 • Üyelik başvurusunu başkası benim yerime yapsa sertifikayı ben alabilir miyim?
  Hayır alamazsınız. Sertifika sadece üye başvurusunu yapan kişiye verilmektedir. Bu nedenle üye başvurusunu, sertifikayı alacak kişinin yapması gerekmektedir. Ancak üyelik bilgileri size ait olmak üzere ödemeyi (Kredi Kartı veya EFT/Havale yöntemiyle) başkası sizin yerinize yapabilir.
 • Peki bu sertifika bana ne kazandırır?
  * Bugün birçok şirketin işe almada ön şartlarından bir tanesi sertifikasyondur. Çünkü Sertifikasyon; eleman arayan Şirketler için, sizin o konuda bilgili olduğunuzu gösteren belgedir. * Ayrıca bu sertifika, eğitim aldığınız konudaki bilginizin yetkinliğini ispat eder. * CV'nizi güçlendirir ve Kariyerinize artı değer katar ve böylece daha kolay iş bulmanızı sağlar. * Bunun dışında eğer kariyerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, bu sertifika sizin kolayca yeni bir mesleğe geçiş yapmanızı sağlar. * Son ve en önemlisi, bu sertifika sizin ilgili eğitimi "başarı ile tamamladığınızı" gösterir.